KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11525278
nr 1152 5278
Thure Malmberg
(1894-1968), Ã…land
Oljemålning, "Viking", marinmotiv, signerad och daterad 1945. 70x61 cm
Thure Malmberg, åländsk bildkonstnär född 1894, död 1968.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.000 kr
måndag 11 december 2017
kl 18:54:50
11/12 17:47:25
Thure Malmberg
Läs mer om Thure Malmberg